Genel ICO Kripto Para

4NEW – inceleme

Yazan bybrawe

4NEW , Birleşik Krallık’ta bir yan ürün olarak elektrik üreten birkaç atık yönetim tesisi kurmayı amaçlayan, ICO’ları bulunan bir blockchain teknolojisine dayalı atık ve enerji şirketidir. Daha sonra 4NEW, müşterilerin tokenlarını bu etkiyle harcayarak atık ve elektrik hizmetlerini yönetmelerine olanak sağlamak için standartlaştırılmış sistemler sağlamayı amaçlamaktadır.

Çözüm nedir?

4NEW, soruna devrim niteliğinde bir çözüm bulmuştur: toplanan ve işlenmiş atıklardan elektrik üreten çevre dostu bir elektrik santrali. Tesis tamamen bir blockchain ağına entegre edilmiş ve madenciliğe adanmıştır.

4NEW ekibi iki problemi aynı anda çözmeyi hedefliyor – atık fazlası ve enerji açığı. Bu platform, atık toplama işleminden elektrik üretimine kadar tüm süreci kapsayan bir atık arıtma altyapısına dayanacaktır.

“Hizmetlerimizin faydacı niteliği göz önüne alındığında, 4NEW başkanı, yaygın ana akım benimsenmesine yol açan kripto topluluğu tarafından gerçek dünya uygulamaları içindeki blockchain ağını başarılı bir şekilde entegre edecek olan inancımızdır” diyor.

“300 yıllık kolektif deneyime sahip, mevsimsel (sic) yönetim ekibimiz, 4NEW’nin nadir ve benzersiz fırsatları keşfetmesini sağlayan geniş ve farklı bir bakış açısı getiriyor.”

Her şey nasıl çalışıyor?

Atık toplama: 4NEW, atık ve enerji endüstrisi oyuncuları ile sağlam ilişkiler geliştirdi, bu da şirketin toplayıcılardan atık almasını ve toplama maliyetlerini minimumda tutmasını sağlar.

Güç üretimi: 4NEW, toplanan atıkları enerjiye dönüştürmek için yenilikçi bir teknolojik süreç kullanır ve bunu birkaç ülkede başarıyla test etmiştir. Atıktan enerji arıtma tesisleri, Kuzey Amerika ve Avrupa’da 60 yılı aşkın bir süredir enerji üretmektedir.

Elektrik erişimi: KWATT madeni para, madenciler için mevcut blok zincirinde elektrik temsil eder. KWATT sahipleri, madeni paralarını madencilerle paylaşacaklar ve kripto para birimi işlemlerini işlemek için paranın temsil ettiği enerjiyi kullanabilecekler.

4NEW Ekosisteminin belki de en dikkate değer niteliği, atık işlemeden elde edilen gelir göz önünde bulundurulduğunda üretilen enerjinin serbest olmasıdır. Sonuç olarak, Bitcoin madenciliğinin kârlı bir şekilde sürdürülmesi gittikçe zorlaştıkça, 4NEW’ın ekosistemi, serbest enerji ile birleştiğinde, kullanıcılara madencilik endüstrisindeki diğer tüm aktörlere kıyasla rakipsiz bir rekabet avantajı sunacaktır.

4NEW Hakkında

SORUN ÇÖZÜM
Her yıl dünya çapında 2,12 milyar ton atık atılıyor, her yıl %3 büyüyor – bu da 25 yıl içinde atık üretimimizi iki katına çıkaracaklarını gösteriyor. Atık Tesislerinden her biri, elektrik üretmek amacıyla, her yıl çevre dostu bir yöntemle işleyerek, yılda 50.000-100.000 ton atığı alır. Kapı ücretleri, tesislerin işletme maliyetlerini dengeleyerek, serbest elektrik üretimine izin verir.
Dünya enerji arzı fosil yakıt enerjisine yüzde 80 civarında bağımlı. IEA, küresel enerji talebinde %50-60’lık bir artış ve 2030’a kadar sera gazı emisyonlarında %50’lik bir artış öngörmektedir. Enerji Ürettikleri elektrik, yıl boyu sabittir ve insan aktivitesi olan herhangi bir yere ölçeklenebilir. Elektrik ya ulusal şebekeye satılır ya da madencilik çiftliğinde, madencilik işlemleri için kullanılacak.
Kripto madenciliği enerji tüketimi büyümesi katlanarak artmaktadır. 31 Mart 2018 itibariyle, 1 Bitcoin işlemi bir günde 30,5 ABD hane kadar güç tüketirken, bu Eylül 2017’den bu yana %500’lük bir artış. Kripto 4NEW, enerji santrallerine atıkla çalışan dünyanın ilk çevre dostu Blockchain Ekosistemidir. 4New’in ekosistemi, enerji üretiminin küresel olarak enerji tüketimini doğrudan karşılayabileceği, merkezi olmayan, akranlı işlemlere olanak tanıyan bir blok zinciri platformu sağlayacaktır.

 

Yol Haritası

Ekip

Referanslar

bybrawe: bountyhive.io/r/bybrawe

bountyhive.io/join/4NEW

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap