Genel ICO Kripto Para

Dataeum: Veri Üretiminde Devrim

Yazan bybrawe

Veri piyasasının parasal değeri 3 trilyondur. İnsanlar, eylemleri, hareketleri ve davranışları veri toplamak için kullanılmaktadır. Dataeum, insanı, tavsiye edilen veri toplama ekosisteminin merkezine yerleştirmeyi istiyor. Blockchain teknolojisinin yanı sıra kitle kaynak kullanımın sayesinde Dataeum, Tüm verileri doğru bir şekilde toplanmasını sağlamaktadır. Dataeum, temel olarak, veri toplanmasında oluşan engelleri aşarak, hak sahiplerine geri kontrol sağlayarak dönüştürmeyi amaçlıyor. Bu sayede merkezi olmayan bir sistem oluşturmuş olacak. Veri toplamada kullanılacak bir mobil uygulama ile kullanıcılar sayesinde veri toplama işini yapacak. Paris, Barselona ve Londra’da tamamlanan üç koleksiyon kampanyasında işlerini kanıtlamışlardır. Dataeum, dünya çapında milyonlarca veriyi fiziksel olarak toplayacak ve topluluğu sayesinde gerçek dünyada en çok kullanılan bir veri blok zinciri olacak. Dataeum, verileri veri üretme yolunu tamamen değiştirerek veri ekonomisinin merkezine koyar. Blockchain teknolojisi sadece bu veri üretiminin nasıl yapıldığına dair şeffaflık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kaliteli veri arayan herkese kalite ve güven sağlamaktadır.

Dataeum Çözümleri

Akılı sözleşme çözümleri, blockchain kullanımı ve kitle kaynak kullanımı ile herhangi fiziksel veriyi güvenilir ve doğru bir şekilde toplar

CROWDSOURCING: Dataeum’da kullanıcılar, veri toplamada temel kaynaklarıdır. Mevcut veri üretim yöntemlerinin sınırlarını (veritabanı eşleştirme, içerik analizi, izleme cihazları, vb.) Karşılamak için kitle kaynak kullanımı kullanarak, dünyadaki herhangi bir fiziksel verinin güvenilir ve doğru bir şekilde toplamasını sağlayacaklar.
TOPLAMAK: Koleksiyoncularına(Veri toplayan kullanıcılar), herhangi bir fiziksel verinin toplanması, doğrulanması ve güncellenmesi için ödenmesi gereken, derin öğrenmeyi ve artırılmış gerçekliği kullanarak bir mobil uygulama ile sağlayacaklar. Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler teknolojisi, sürecin şeffaflığını garanti edecekler.
PAZAR: Doğrulanmış her bir veri merkezi, herhangi bir belirteç sahibinin danışma, kiralama veya satın alma için verileri almasına izin verecek, merkezi olmayan bir pazarda bulunacaktır.

Dataeum Nasıl Çalışır

VAROLAN VERILERIN KANITI: Toplanan verilerin karşılaştırması iki farklı Koleksiyoncudan yapılır. iki veri eşleşirse, veriler geçerli sayılacaktır. Aksi halde, veriler bir başka toplayıcı tarafından onaylanana kadar geçersiz kalacaktır.
SABIT VERILERIN KANITI: Sabit bir doğru bilgiyi sağlamak için, veriler düzenli olarak güncellenir. Doğrulandığı tarihten itibaren doğruluk oranı yavaş yavaş azalacaktır. Bir algoritma sayesinde koleksiyoncuların güncel verileri tekrar doğrulamasında ve korunmasında rehberlik edecekmiş.
GÜVEN BELGESI: Koleksiyoncu, kendi koleksiyon eylemleri için “kalite puanı” vereceklermiş. Daha fazla koleksiyoncu, verileri doğru bir şekilde toplar, günceller ve doğrular ise “kalite puanı” da daha yüksek olacak.

Veri Koleksiyonu

Veri toplamada kullanılacak bir mobil uygulama ile kullanıcılar sayesinde veri toplama işini yapacak. Paris, Barselona ve Londra’da tamamlanan üç koleksiyon kampanyasında işlerini kanıtlamışlardır. Yapay Zeka ve Artırılmış Gerçeklik teknolojilerinin kullanılması sayesinde, mevcut görsel bilgilerin otomatik ve anında tanımlanmasını sağlayacaktır. Bu veri toplama sürecini hızlandıracaktır, Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Kollektör sadece fotoğraf çekerken, fotoğraf hakkında bilgileri yapay zeka ve arttırılmış gerçeklik sayesinde otomatik olarak dolduracaktır.

Teknoloji

Dataeum’un platformu, veri koleksiyonundan pazardaki kullanılabilirliğine kadar verimliliği, güvenliği ve esnekliği sağlamak için teknoloji katmanlarına dayanmaktadır. BigchainDB toplanan veriler için bir depolama çözümü olarak kullanılır. Seffaf bir veri doğrulama ve güncelleme süreci sağlamaktadır. Veri doğrulama, koleksiyoncuların ücretini, Ethereum blockchain üzerinde bir Akıllı Sözleşme kullanarak sağlanacaktır. IPFS, koleksiyonun görsel unsuruna bağlı herhangi bir görüntü için kullanılır. Bu gerçek zamanlı süreç, sistemin yüksek ölçeklenebilirliğini sağlar. Koleksiyoncuların ödül şeffaflığını garanti edecektir ve pazardaki token sahipleri için gerçek zamanlı bir etkileşim sağlayacak.

Token Bilgileri

  • Token: XDT
  • Fiyat: 1 ETH = 12,000 XDT
  • MVP / Prototip: Mevcut
  • Platform: Ethereum
  • Kabul edilen ödeme yöntemleri: ETH, BTC, Fiat
  • Hard Cap: 35.000 ETH
  • Ülke: Estonya
  • Yasaklı bölgeler: Amerika Birleşik Devletleri

Veri Toplama Haritası

Yol Haritası

Takım

Danışmanlar

Referanslar

bountyhive.io/r/bybrawe

bybrawe: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1192480

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap