Genel ICO Kripto Para

Gemstra – Sosyal Satışın Geleceği

Yazan bybrawe

İnternet dünyada benimsenmiş ve pazarlama amacıyla kullanımı yaygınlaşmıştır. Sosyal medya kullanım sayısı artmıştır ve Social Selling kavramı oluşmuştur. Social Selling, satış elemanlarının beklentileriyle doğrudan etkileşim kurmak için sosyal medyayı kullandıkları zamandır. Satış görevlileri, muhtemel soruları yanıtlayarak ve satın alma için hazır olana kadar düşünceli içerik sunarak değer sağlayacaklardır.Böylece, satışta sosyal medyanın kullanımı, satışçıların gündelik yaşamlarını kesintiye uğratmak yerine soğuk satışlar ve sert satımlarla sonuçlandırmaktan ziyade sadık müşterilere dönüştürmelerini sağlar. Model zamanla gelişen pazarlama sektörü ve son yıllarda İnternet’in benimsenmesiyle social selling kavramı ortaya çıktı. İnternet üzerinden butik açan bir kişi, özellikle sosyal medyanın yükselişi ile çevrimiçi yollardan sınırsızca pazarlayabilmekte ve kazançları bu yolla arttılabilmektedir. Bir kişi sosyal medya üzerinden butik açarak güzel paralar kazanabilmektedir. Gemstra ise sosyal medyada satış yapanlar için güvenli bir platform oluşturmuştur. Markaları, satıcıları, perakendecileri birleştiren bir platformu vardır.  Gemstra, Social Selling ekonomisi için bir blockchain entegre ekosistemi oluşturmuştur. Gemstra Butikleri, marka ve satıcıları Social selling’de bağlayan can noktadır. Astra Platformu, perakendeciler ve markaların bir sosyal satış kanalıyla entegre olması ve oluşturması için teknolojik altyapı sağlamaktadır. Gemstra Butik sisteöi, perakende tüccarların Social Selling ekonomisine katılmasını sağlamak ve teknoloji altyapısı olarak hizmet vermek için bir blockchain platformu olan ASTRA’yı kurdular. Gemstra, Gemstra Butikleri için pazar alanı yazılımını açık kaynak haline getirmiştir. Github üzerinden bu pazar alanı yazılımına ulaşabileceksiniz. Böylece Gemstra SDK’yi oluşturacaklar, herhangi bir satıcı, kolayca bir sosyal satış kanalı ekleyebilecek. Gemstra Butikler için pazar alanı, Satıcıları ve Markaları bileştirecek. Gemstra Butikleri, ASTRA Platformunda bir satıcı olacaktır. Gemstra Vakfı, Gemstra Butiklerini işletir ve pazarda işlem gören satış hacminin yaklaşık %15’ini kazanacaktır. ASTRA Platformu ise sosyal satış işlemleri için altyapı görevi gören akıllı bir sözleşme platformudur.

Butikler Pazaryeri

Perakende markaların ve social selling’i birbirine bağlamıştır.  Satıcılar istediği çeşitli markaları temsil edebilecek ve perakende markaları ile işlerini kolayca büyütebilecekler.

ASTRO PLATFORMU

SATICILAR: Satıcılar kendi verilerinin sahibidir ve kimlerin erişebileceğini kontrol eder. Kiminle çalışmak istediklerini kendileri seçecekler.

TÜCCAR: Gemstra’nın açık kaynaklı yazılımı veya SDK’sı ile entegre edilebilen, sosyal satış için kullanıma hazır bir protokolü var.

MARKALAR: Ürünler kataloğunu ekosistemdeki herhangi bir Satıcıyla entegre edebilir ve birden çok Satıcı ağını etkinleştirebilir.

Platformun özellikleri

Anlık komisyon: Satıcılar anında ödeme alır ve fiat’a karşı para çekerken bonus kazanabilirsiniz.

Değer değişimi: Tokenlar, tüm Gemstra ekosistemi boyunca ürün ve hizmet satın almak için kullanılır.

Oyunlaştırma ve ödüller: Markalar ve Satıcılar, Satıcıları varsayılan komisyonun üzerindeki özel başarı ve katılım temelli eylemler için ödüllendirebilir.

Yönetim: Aktörlerin iş yönünü dikte ettikleri şeylere göre yönlendirdiği gerçekten demokratik bir ekosistem. Bir GMS = Bir Oy.

Yüksek talep: Bonuslar ve ödüller, GMS’nin ağ etkilerini yönetirken, yönetişim için istifleme, tedarikin düzenlenmesine yardımcı olur.

Token Tahsisi

  • % 40  – Satış
  • % 30 – Büyüme
  • % 20 -Takım
  • % 10 -Danışman

Gelirlerin Kullanımı

  • % 38  – Pazarlama ve İş Geliştirme
  • % 22 – Yazılım Geliştirme
  • % 18 – Operasyonel Giderler
  • % 12 – Reserve
  • % 5 – Yasal
  • %5 – Çeşitli

Takım

Gemstra, tüketici sektöründe 75 yılı aşkın kolektif deneyime sahiplermiş, tecrübeli operatörler tarafından kurulmuş. Kurucu ekibin bir kısmı, e-ticaret ve sosyal satışa odaklanarak, üretim, dağıtım, toptan satış, perakende gibi birçok tüketici dikeyinde birlikte çalışan yerleşik bir geçmişi varmış. Gemstra’dan önce, ekip iki hiper-büyüme tüketici internet şirketi kurmuş, büyütmüş ve satmış.

Danışmanlar

 

Referanslar

bybrawe: bountyhive.io/r/bybrawe

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap