Genel ICO Kripto Para

GRE – Blockchain Tabanlı Küresel Risk Değişim Ekosistemi

Yazan bybrawe

Global Risk Borsası Nedir?

GRE veya Global Risk Borsası risk için blok zinciri tabanlı bir döviz piyasasıdır . Amaç bireyleri, şirketleri ve organizasyonları riskten korunma, ticaret ve transfer etme konusunda yardımcı olmaktır. Bu platform, mevcut risk yönetimi sektöründeki temel sorunlara değinerek risk ticaretini ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır.

Gelecek her zaman riskle doludur, kimse bundan bir hafta sonra bile ne olacağını kesin olarak bilemez. Bu konulara yönelik tek çözüm, kurumlar için kitleler ve türev ürünler için risk kullanarak riski yönetmektir. Bu gelecekle ilgili belirsizliği azaltmaya yardımcı olacaktır.

Risk yönetimi sektörü oldukça büyük. 2017 yılında brüt işlemler 4.8 trilyon dolardı. Bu rakam büyümeye devam ediyor. GRE , risk sektörünü tek bir tıklama ile anında risk transferi ile devrimden geçirmek isteyen blok zincirine dayalı bir platform olacak .

Güncel Konular Küresel Risk Değişimi Çözmeyi İstiyor

Risk yönetimi sektörü şu anda bir parçası olmak için çok pahalı hale getiren çeşitli problemlerle karakterizedir. Birincisi, giriş için çok yüksek bir bariyer var. Sektörün karşı karşıya olduğu bir diğer konu ise yüksek kanal maliyetidir. Hizmetler için büyük miktarda ücret alan aracılar mevcut değer zincirine zarar veriyorlar. Bu, riskten korunma maliyetini oldukça yüksek tutar.

Ürün tasarımında merkezileşme konusu da var . Risk piyasasındaki çoğu ürün oldukça benzer şekilde tasarlanmıştır. Bu genellikle kütle dağıtımı için harikadır. Ancak, benzersiz risk profillerine sahip olanlar genellikle dışarıda kalıyor. Bu şekilde, bu risk yönetimi ürünleri en uygun şekilde çalışmamaktadır.

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da kullanıcı verilerinin gizliliğidir. Geleneksel sigorta piyasasında, sigortalı çeşitli kişisel belgeler sunmalıdır. Bu veriler merkezi bir sunucuda saklanır ve kötüye kullanım ve hırsızlığa açıktır. Bunun yanı sıra, OTC türev piyasasında opaklık da söz konusudur. Riskin hesaplanmasındaki bu esneklik, çarpık risk ölçümlerine ve dolayısıyla ürünleri satın alanlar için düşük değerli fiyatlandırmaya yol açmaktadır.

Sıkıcı ve karmaşık bir iddia sürecinin problemi de var. Tüketiciler tarafından yapılan bir sigorta iddiası genellikle işlemek için haftalar veya aylar alır. Bunun nedeni çoğu sigorta şirketinin henüz doğrulama sürecini yükseltmemeleridir. Bunun yanı sıra bankalarla yapılan para transferleri de oldukça yavaş.

Küresel Risk Değişimi GRE Blockchain Marketplace Solution

GRE, etkin, kişisel ve hızlı bir şekilde hizmet sunarak risk yönetimi sektörünü devrimden geçirecek. Ademi merkeziyetçilik tüketicilere her zaman istedikleri şeyi verecek. GRE platformu ile risk sözleşmesi satıcıları ve alıcıları hiçbir aracıyla doğrudan bağlantı kurabilir.

Bunun yanı sıra, bu platform mümkün olduğunca çok insanın kapsadığından emin olmak için ürünleri özelleştirecektir. Veri kaybı sorunu da güncel olmayacaktır. Bu , dijital çağda insan tarafından bilinen en yüksek güvenlik düzeylerinden birini sunan blockchain ile mümkün olacaktır .

TOKEN KONSEPTİ

 • GRE platformundaki tüm risk yönetimi sözleşmesi işlemleri RISK tokenını işlem aracı olarak kullanır ve sözleşmelerin takası da RISK’yi kullanır.
 • GRE platformundaki kullanıcılar RISK tokenını kullanarak işlem ücretlerini ödeyecek.
 • Herhangi bir organizasyon ya da birey, topluluk gözden geçirmesinden sonra GRE platformunda bir risk yönetimi sözleşmesi oluşturabilir ve bir geçiş hacmi bazlı ödüller elde edebilir.
 • Topluluk, geliştiricilere RISK tokenını kod katkılarına göre ödüllendirecek.
 • Tüm bireyler ve organizasyonlar GRE platformundaki sözleşmeleri paylaşabilir ve risk yönetimi sözleşmelerinin ticaretini yapmak için yeni müşteriler çekebilir ve davet ettikleri yeni müşterilerden alınan işlem ücretinden ödüllendirilir.
 • GRE platformundaki döviz satıcıları, GRE.USD veya GRE.CNY gibi piyasada belirteçler vermek için teminat olarak RISK’ı kullanabilir. Bu mekanizma Bitshares ecosistemin’deki BTS ve BITUSD’ye benzer.

Global Risk Değişim RISK Token ICO Detayları

 • Token Sembolü: RISK
 • Token ton Fiyatı: 1 ETH = 100.000 RISK
 • Toplam Token Arzı: 10.000.000.000 RISK
 • Kilitleme zamanı: Nil
 • Yumuşak Kapak: 2.000 ETH
 • Sert Kap: 20.000 ETH
 • Başlangıç: 20 Mayıs 2018
 • Bitiş tarihi: 20 Haziran 2018

Takım

Danışmanlar

Yatırımcılar

Referans

Web sitesi – https://www.gref.io/

Teknik İnceleme – https://www.gref.io/gre.whitepaper.en.pdf

Telegram- https://t.me/grefoundation

ANN – https://bitcointalk.org/index.php?topic=3178591.0

Bounty – https://bitcointalk.org/index.php?topic=3865805.0

eth: 0x549b9489ca6146e4143b069ea6292905d411e325

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;threads;u=1192480

yazan: ByBrawe

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap