Genel ICO Kripto Para

L-Pesa Mikro Finans Sistemi İle Artık Yaşamınız Daha Kolay :Kripton

Yazan bybrawe

L-Pesa Kripton Mikrofinans Nedir?

L-Pesa , ABD’de Delaware’de kurulan bir mikro krediler veren şirkettir. Şirket, gelişmekte olan ülkelerde cep telefonları aracılığıyla kişisel, grup ve ticari krediler sunmaktadır. Kredilerini zamanında geri ödeyebilen bir kullanıcı, daha düşük faiz oranı ve ödeme süresiyle daha yüksek kredilere erişebilir. Platformdan kredi almadan önce L-Pesa, kredi referans ortaklarının yardımıyla borçlunun kredi kontrollerini gerçekleştirir. Yeni bir müşteri olması durumunda, müşteriye borç verilebilmesi için hızlı bir görüşme yapılır.

Son üç yılda Kenya ve Tanzanya’da faaliyet gösteren firma, 150.000 müşteriye ait bir müşteri tabanına sahiptir ve müşterilere sağladıkları kredilerin kredi geri ödeme oranı% 90’dır. Firmanın ayrıca Hindistan ve Uganda’da şubeler açma ve operasyonlarını Afrika ve Asya’nın diğer bölgelerine genişletme planları da var.

Gelişmekte Olan Ülkelerde Güncel Finansal Sistem

Mevcut finansal sisteme göre gelişmekte olan ülkelerde, uygun evrakların olmaması ya da kredi kolaylaştırma kurumları tarafından ortaya konulan gereklilikler nedeniyle, geleneksel finansal kurumlardan finansmana erişemeyen pek çok kişi bulunmaktadır. Ek olarak, mikrofinansmanın çalışması için operasyonlar verimli olmalı ve işletme maliyetleri, bu tür platformların borç verme miktarlarına göre ne kadar düşük olabileceğini sınırlar. Bununla birlikte, finansal sektörde blok-zincir teknolojisinin kullanılması , mevcut engellerin aşılmasına olanak tanımakta ve verimlilik ve şeffaflığa yol açmaktadır. Dahası, küçük borç vermeyi mümkün kılan iş yapma maliyetini azaltır.

Blockchain, L- Pesa’nın daha kapsayıcı bir topluluğa yol açan kârsız görünebilecek kişilere ulaşmasını sağlayacak. Tokenlar ayrıca L-Pesa platformunun bir topluluk oluşturmasına ve bir ağ etkisi oluşturmasına yardımcı olur.

L-Pesa LPK ICO Ayrıntıları

Platform tokeni olan Kripton, Afrikanın bitcoin’i olarak adlandırılıyor ve talebin karşılanması ve firmanın büyüyen müşterilerine daha iyi hizmet vermesini sağlamak için 25 milyon $ ‘lık bir teklif vermek üzere verildi. Firma Kripton’un bir değişim aracı olarak kullanılacağını ve ilk Afrika kripto peer-to peer-lending platformunu sunacağını umuyor.

  • L-Pesa mikro finans platformunda bir değişim aracı olarak
  • Platform genişledikçe, insanlar borçlarını tokenla geri ödeyecekler
  • Dijital paraları olanlar, düşük maliyetle kredi alabilirler.

Token Bilgileri

  • Token adı: KRIPTON
  • Token sembolü: LPK
  • ERC-20 standartlarında bir tokendir
  • Toplam token sayısı: 2.600.000.000
  • Kabul edilen para birimleri: ETH
  • Ön satış: 18 Mart 2018 – 3 Nisan 2018
  • ICO Tarihleri: 10 Nisan 2018 – 10 Mayıs 2018 aras

Yol Haritası

Referanslar

Web sitesi: https://kriptonofafrica.com/

Teknik İnceleme: https://kriptonofafrica.com/static/pdfs/LPesa%20ICO%20white%20paper%202018.pdf

Özet: https://kriptonofafrica.com/static/pdfs/l-pesa-token_onepager_en.pdf

BTT: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2910183.0

Instagram : https://instagram.com/lpesaico

Twitter: https://twitter.com/lpesaico

Facebook: https://www.facebook.com/lpesaico

Telegram: https://t.me/lpesaICO

bybrawe: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;threads;u=1192480

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap