Genel ICO Kripto Para

Movieschain – FİLM DAĞITIM PLATFORMU

Yazan bybrawe

Movieschain Nedir?

TVzavr tarafından hazırlanan MoviesChain, film izleyicilerini ve bağımsız sinemayı doğrudan bir araya getiren dünyanın ilk blockchain tabanlı, güvenli ve hatasız platformudur.

Bağımsız filmlerin dağıtılmasındaki bir devrim olan TVCavin, TVzavr tarafından küresel bağımsız film dağıtım endüstrisini merkezden uzaklaştırır ve parçalara ayırır, eşsiz verimlilik, şeffaflık ve küresel ölçeklenebilirlik sağlar.

Şu anda, bir filmin bütçesinin ve gelirlerinin çoğu, doğrudan film yapımcılarına değil, üçüncü taraflara dağıtım ve pazarlama yapıyor. Bugün birçok film yapımcısı finansmanı sağlamak için kitlesel fonlara yönelirken ve kitle fonlama platformlarının kullanılabilirliğine rağmen bağımsız filmler üreten binlerce küçük şirket hala yaratıcılıklarından para kazanamıyor. Bu finansman eksikliği, gelir elde etmek için YouTube ve diğer video blog platformları gibi pek çok yetenekli film yapımcısı ve senaristin sergi mekanlarına dönüşmesine yol açıyor.

Token Tasarımı:

Movieschain Token, bir Ethereum blockchain tabanlı ERC 20 tokeni olacaktır.

Tvzavr’ın müşterileri aşağıdaki Fortune 500 şirketlerinden oluşmaktadır:

Film Sektöründe Sorunlar

Her yıl, gerilim filmlerinden çocuklara yönelik animasyon filmlerine kadar binlerce film yayınlanmaktadır. Ancak, miktar her zaman kaliteye eşit değildir. Ünlü yönetmenler, aktörler veya popüler stüdyolar bile başyapıtlara dönüşen filmler yapmazlar. Yeni filmler sürekli yayınlanırken, sinemanın bir kriz durumunda olduğu açıktır. Film endüstrisindeki krizin birkaç nedeni var:

Çözümler

TVzavr’ın yenilikçi içerik dağıtımı modeli olan MoviesChain, bağımsız film yapımcılarını ve üreticilerini daha kaliteli filmler üretmeye teşvik etmeyecek, aynı zamanda büyük film stüdyoları tarafından yönetilmekte olan tekelciliğe de meydan okuyacaktır. Bu, hem yeni hem de köklü bağımsız film yapımcılarının, üretime başlamak için gereken para miktarını büyük ölçüde azaltarak doğrudan piyasaya girmelerini kolaylaştıracaktır.

MoviesChain aracılığıyla TVzavr Nasıl Çalışır?

MoviesChain, film dağıtım endüstrisini desantralize ederek yukarıdaki tüm sorunları ele almayı amaçlamaktadır. Platform bağımsız film yapımcılarına projelerini global bir kitleye kiralayabilmek veya satabilmektedir.

Bağımsız film yapımcıları neden MoviesChain platformunu kullanıyor? Büyük avantajlardan biri, kullanıcıların karların% 90’ını tutabilmeleridir.

Ekosistem, işlemler için ZVR belirteçleri kullanır. ZVR jetonları bağımsız film yapımcıları tarafından üretilen filmlere erişimi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir blockchain tabanlı cryptocurrency . Kullanıcılar, ZVR jetonlarını video içeriği kiralamak veya satın almak için harcayabilir.

MoviesChain platformunun temel işlevleri şunlardır:

 • Kullanıcı dostu bir navigasyon arayüzü
 • Bir sanat öneri sistemi (Netflix’e benzer)
 • Görüntüleyenler için cazip fiyatlandırma
 • ZVR şifreleme eşanlamı belirteci

Kullanıcılar bağımsız bir film hakları sahibinden doğrudan TVZavr ağı üzerinden MoviesChain üzerinden bir müşteriye transfer etmek için ZVR jetonlarını kullanabilirler. Bağımsız film yapımcıları, içeriklerine erişim koşullarını, Ricardian akıllı sözleşmelerde kaydedilen tüm terimlerle özelleştirebilirler. Bu, bağımsız film yapımcılarının video içeriğine erişim şartlarını belirleyip uygulayabilecekleri anlamına gelir.

Akıllı sözleşmelerde kullanım şartları Turing-complete programlama dili Solidity’de yazılacaktır. Akıllı sözleşmeler aynı zamanda sözleşmede kaydedilen gelir dağılım yüzdelerini de alacaktır.

MoviesChain öneri sistemi kullanıcının coğrafi konumu, etkinlikleri ve arama geçmişine dayanacaktır.

MoviesChain ağına yüklenen tüm içerikler kriptografik olarak korunacaktır. MoviesChain, AES-128 şifrelemesine dayalı kendi Dijital Hak Yönetimi (DRM) sistemine sahip olacaktır. İçerik, MoviesChain İçerik Dağıtım Ağı veya CDN aracılığıyla istemcilere dağıtılacaktır.

MoviesChain Ürünleri

MoviesChain, 1.0 platformunu yukarıda belirttiğimiz işlevler temelinde başlatır. Platformun 1.0 sürümü, kullanıcılar için film dağıtım sistemi ve öneri sistemini içerecek. Diğer MoviesChain ürünleri, aşağıdakilerin tümü de dahil olmak üzere platformun 2.0 sürümü ile başlatılacak:

 • MoviesChain Üniversitesi: Yerleşik bir eğitim-geliştirilmiş deneyim.
 • MoviesChain Ekranı: Film yapımcılarının film endüstrisinin çeşitli yönleriyle ilgili uzmanlarla iletişim kurmasını sağlayacak yerleşik bir sosyal ağ.
 • MoviesChain Yatırım: MoviesChain yatırım platformu, farklı film projelerinin hızlı ve kolay bir şekilde kitlesel olarak fonlanmasını sağlar.
 • MoviesChain Ödülleri: Talent, büyük filmlerin tanınmasını sağlayan MoviesChain Awards ağı aracılığıyla yerel, ulusal ve uluslararası film festivallerine katılabilir.
 • MoviesChain Target: Hedef, dünyanın dört bir yanından bağımsız film yapımcılarını bir araya getirerek, projelerini belirli hedef kitlelere tanıtmaları için bir reklam platformu olacak.
 • MoviesChain Promosyon: Tanıtım platformu stratejik etkileşimli pazarlama ve iletişimi sağlayacaktır.

TVZAVR’DAN FİLMLER HAKKINDA.

 • 2009 yılında kurulan, önde gelen Rus video-on-demand şirketiz.
 • 2010 yılında, 70 uzmandan oluşan güçlü bir ekip oluşturmak için 15 milyon dolarlık girişim sermayesi fonları aldık.
 • 2017’de, her ay platformumuzda video izleyen 30 milyon kullanıcımız var.
 • 2017 yılında 10 milyon dolar gelir elde ettik.
 • TVzavr tarafından MoviesChain dünya çapında 50 sunucularda benzersiz içerik dağıtım ağı sistemi ve Akamai ağı tarafından desteklenmektedir.
 • TVzavr eğlence içeriğindeki MoviesChain, çekirdeğinde AES-128 standardı olan kendi benzersiz veri hakları yönetim sistemimiz tarafından kriptografik olarak korunmaktadır.
 • 2010’dan beri içeriğimiz dünya genelinde Smart TV, Akıllı Telefonlar ve set üstü kutularda mevcut.
 • Reklam müşterilerimiz Fortune 500 listesi dahil dünyanın en büyük şirketleridir.

TVZAVR Filmlerinden
MOVIESCHAIN’UN ÇÖZÜMÜ TVZavr tarafından TVCavr, yukarıdaki sorunlardan herşeyin çözülmesine yardımcı olacak ve kendini sürdüren film endüstrisini yeniden canlandıracak devrim niteliğinde bir teknoloji sunuyor. Özellikle, TVzavr tarafından MoviesChain, blockchain kullanımı ile
teknoloji, izleyiciler ve bağımsız kaliteli film yapımcıları arasında aracı distribütörleri ortadan kaldırmaya odaklanacak. Şu anda, üçüncü taraflar, gelirin yaklaşık yarısı ya da her yıl yaklaşık 10 milyar dolar ile sonuçlanmaktadır. Filmler, TVzavr teknolojisi ile bu pazarın verimsizliğini ortadan kaldıracak, çünkü filmlerin bağımsız olarak leasingini hızlandıracak ve böylece maliyetleri önemli ölçüde azaltacaktır. Yenilikçi bir TVzavr içerik dağıtım modeline sahip olan MoviesChain, bağımsız film yapımcılarını ve yapımcılarını sadece daha kaliteli filmler üretmeye teşvik etmeyecek, aynı zamanda büyük film stüdyolarının şu anda elinde tuttuğu tekelciliğe de meydan okuyacak. Bu, yeni bağımsız film yapımcılarının üretime başlaması için gerekli olan para miktarını büyük ölçüde azaltarak doğrudan pazara girmeyi mümkün kılacak.
TVzavr platformunda MoviesChain’de film yapımcıları, işlerini filmlerinde bitirdikten sonra gelir elde etmeye başlayacaklar. Tersine, şu anki finansman Bağımsız film yapımı, Kickstarter ve Indiegogo gibi kitle fonlama platformları aracılığıyla, yatırımın geri dönüşünü görmek için bolca zamanın olabileceği yerlerdir. Ancak, TVCavin tarafından TVzavr tarafından sahip olunan platform
, bağımsız film finansmanı sürecini optimize edecek ve böylece daha doğru nakit akışı modeli tahminleri sunarken, daha yüksek Karlar daha hızlı üretecek.

MoviesChain’in arkasında kim var?

MoviesChain TVZavr tarafından oluşturuluyor. 2009 yılında talep edilen bir Rus videosu şirketi kuruldu. Şirket 2010 yılında 15 milyon dolarlık girişim sermayesi fon aldı.

TVZavr, 2017’den itibaren her ay platformunda 30 milyon kullanıcıya video izliyor. 2017 yılında 10 milyon dolar gelir elde ettiler.

Şirket, Alexander Pavlov (CEO) tarafından yönetiliyor.

MoviesChain Özeti

MoviesChain, bağımsız film yapımcılarının filmlerini yapmasını ve dağıtmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Platform, kira veya satın alma için filmleri güvenli bir şekilde dağıtmak için akıllı sözleşmeler kullanır . Ekosistem, ZVR jetonlarının kullanımı etrafında dönmektedir.

MoviesChain hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl çalıştığını öğrenmek için bugün online olarak MoviesChain.io sitesini ziyaret edin.

Dağıtım Tokeni
100 milyon token verilecek
% 70’i ilk satış sırasında dağıtılacak,
% 5’i ikincil piyasada ikincil piyasada alım yapmanın mümkün olmaması halinde rezerv fonu içerisinde kalmayacağından
% 2’lik ödül programı için ayrılacaktır.
% 23’lük hediye kampanyası ilk yatırım ekibine aktarılacaktır.
Tüm satışlar, ilk satışlar için 70 milyondan az token satılırsa, ilk satışlar, yedek fonlar, ödül kampanyaları ve ekip tahsisleri için aynı tahsis yüzdesini koruyarak orantılı olarak değiştirilecektir.

Orijinal Token yayınından alınan fonların dağıtımı:

 • Pazarlama-50%
 • IT-% 20 Geliştirme
 • Operasyonel Maliyet% 20
 • Yasal Destek-5%
 • Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu-% 5

TOKEN SATIŞ HAKKINDA.

Token satışları 5 aşamada gerçekleşecek.
İlk aşamada sadece beyaz liste üyeleri simge alabilir.
Bu sitedeki kişisel verileri göndererek beyaz listeye ekleyebilirsiniz.
• Beyaz listenin üçüncü üyesi% 25 bonus alacaktır.
Kalan beyaz liste üyelerine% 20 bonus verilir.
• İkinci aşamada% 15 ücretsiz token bonusu vardır.
• Üçüncü aşamada% 10 ücretsiz token bonusu vardır.
• Dördüncü aşamada% 5’lik ücretsiz bir ikramiye bonusu
• Beşinci aşamada% 3 ücretsiz token bonusu vardır.
Satın alınan token sayısı için% 10’a varan oranlar kazanılır:
• 10.000-50.000 ZVR -% 3 ücretsiz tokenlar
• 50.000-150,000 ZVR -% + 5 bedava token
• 150.000-350,000 ZVR – +% 7 serbest token
• 350.000’den fazla ZVR -% + 10’luk ücretsiz tokenbelirteçleri
Token satış şartlarının ve koşullarının Token satışlarının lansmanıyla daha yakından açıklanması

Takım

Danışman

Referans

Web sitesi bağlantısı-  https://www.movieschain.io/

Twitter bağlantısı-  https://twitter.com/movies_chain

Teknik inceleme linki –  https://www.movieschain.io/whitepaper/

Bitcointalk hesabım bağlantım- https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;threads;u=1192480

yazar bybrawe

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap