Genel ICO Kripto Para

Please – Seyahat sektöründe yeni bir devrim

Yazan bybrawe

Please, merkezi olan seyahat endüstrisini merkezi olmayan bir ekonomiye dönüştürmeye çalışan platformdur. Seyahat endüstrisi, dünyadaki gelenekleşmiş sektörlerden biri olmuştur. Bu sektörü müşteri odaklı ve merkezi olmayan bir şekle dönüştürmek devrim niteliğinde bir çözüm olacaktır. Please’in ana hedefi de budur. Merkezi olmayan bir sistem oluşturulursa, seyahat sektörü dahil seyahat ve seyahat sağlayıcıları dahil tüm taraflar, daha iyi seyahat deneyimi için birbirleriyle doğrudan etkileşim kurabilir.

Sorun

Güncel seyahat endüstrisi ile ilgili bazı sorunlar ise tedarikçi merkezli yaklaşımdır. Seyahat veya gezi planladığınızda, tüm rezervasyon işlemlerini seyahat acenteleri veya büyük seyahat web siteleri aracılığıyla tamamlarsınız. Ancak, hem seyahat acenteleri hem de online seyahat web siteleri sadece seyahat etmek için sınırlı otel ve restoran seçenekleri sunmaktadır. Yani Yerel esnaf hakkında bir bilgi sunmamaktadır. Bir gezgin yerel bir tur yapmak istediğinde, bu yerel şeyleri keşfetmek genellikle zordur. Ayrıca, seyahat endüstrisindeki diğer sorunlardan biri de sınırlı paylaşılan ekonomi alanıdır. Diğer sektörlerde, paylaşılan ekonomi en popüler uygulamalardan biridir. Mevcut seyahat endüstrisinin bir başka problemi, düşük fiyat ve kalite performanslarıdır. Seyahat endüstrisi saydamlıktan yoksun olduğundan, mevcut platformlarda kalitenin nasıl temsil edildiği konusunda sorunlar olabilir. Ayrıca, halihazırdaki seyahat şirketleri ve platformları genellikle tek tip her tip standart seyahat seçeneklerini takip etmektedir. Ama herkesin farklı ihtiyaçları ve beklentileri var. Bu seçenekler, seyahat ihtiyaçları için kişiselleştirilmiş bileşenlerden yoksundur.

Rakipler kimlerdir?

Seyahat Sektöründe rakipler söz konusu olduğunda, Please’in ana rakibi Airbnb olacaktır. Airbnb, yerel halkın evlerini paylaşarak seyahat etmelerini sağlayan ortak ekonomi ilkelerine bir sistemdir. Airbnb’nın mevcut iş modeli ile şirket, restoranlar ve yerel deneyimler gibi diğer alanlara genişletmeyi hedeflemekteler. Bununla birlikte, Please , Airbnb ile karşılaştırıldığında, merkezi olmayan yaklaşım, konaklama, teşvik ve topluluğun gücü dışındaki geniş bir hizmet yelpazesi Airbnb’de mevcut değil. Ayrıca Airbnb, diğer rakipler online seyahat siteleri olabilir. Ancak bu web siteleri genellikle geleneksel seyahat endüstrisi yaklaşımını izlemektedir. Gezginler, sadece otel rezervasyonu yapmaktan ve restoranlarda rezervasyon yapmaktan farklı bir şey görmek ister. Please Platformu, Airbnb ve diğer rakiplerin yanı sıra seyahat endüstrisindeki diğer birçok yeni özelliği de kendi platformunda sunacak

Merkezi Olmayan Seyahat Sektörü

Seyahat endüstrisindeki tüm bu sorunların çözüm, Please’in hibrit platformu olacaktır. Please platformu, merkezi olmayan ve merkezi platformların tek çatı altında birleştirilecek. Please platformu, gezginlerin diğer gezginlere hizmet sunmasını sağlayarak seyahat endüstrisini gezginler için ortak bir ekonomiye dönüştürecektir. Ayrıca, bir chatbot entegrasyonu seyahat planlamasını eğlenceli ve kolay bir süreç haline gelecek. Günümüz koşulları altında, ortalama bir gezgin, seyahate çıkmadan önce 38 farklı web sitesini ziyaret etmektedir ve seyahatini planlamak için 30 saatini harcar. Seyahat sektörünün dezavantajını göstermektedir. Please, sesli arama seçenekleri ile, gezginler aradıklarını kolayca sorabilirler. Platformun diğer avantajları, akıllı sözleşmelerle rezervasyon ücretinin yanı sıra temelli teşvikler de belirleyecektir. Bir gezgin bir etkinlik, konaklama veya herhangi bir şeyi Please platformda rezerve ettiğinde, bu gezgin platform simgeleriyle teşvikler olacaktır.

xApp Platformu

Her gezgin, blockchain ya da kripto paralar hakkında tam bilgiye sahip olmayabilir. Ve bu gezgin, hedef segmentin önemli bir parçasını oluşturur. Dolayısıyla, bu gezginleri platforma çekmek için Please xApp, Please platformu ile başlatıldı. Bu şekilde, ademi merkeziyetçi tokenler, blockchain’i yeni öğrenenler tarafından kolayca anlaşılabilecek bir platform olacak.

Please.com Pazaryeri

Please.com Pazaryeri, başından sonuna kadar tam bir seyahat planlaması için ihtiyaç duydukları şeyi gezginlere sunacak. Bu pazarda oteller, restoranlar, yerel mekanlar, turlar, aktiviteler ve daha pek çok şey olacak. Please platformunda ise evlerinizi, yemeklerinizi ya da yolcular ile herhangi bir hobilerinizi paylaşarak para kazanabileceksiniz. Bu pazarın amacı, seyahat endüstrisini sektördeki farklı tarafları doğrudan birbirine bağlayan ortak bir ekonomiye dönüştürmektir. Seyahat sektöründe güçlü işbirlikleri ile, Please platformu bir çok çeşitli çözümler ve özellikler sunacaktır.

Please.bot Chatbot

Please’sin temel taşı olan platform,  Please.bot adlı bir chatbot, sesli komutlarla herhangi bir şeyi aramaya yönelik seyahatleri mümkün kılacak. Bu, tüm arama işlemini kolaylaştıracak. Bu chatbot ile, seyahatler bir sonraki damlama yerini bulabilir. Ayrıca, bu chatbot zamanla geliştikçe, seyahatler doğrudan sesli komutları ile rezervasyon yapabilecekler. Please.bot rezervasyon ve rezervasyon sistemini değiştirecek ve kolay bir süreç sağlayacaktır.

PLS Tokeni

Please tokeninin sembolü PLS olacaktır. Bu belirteçler, yolcuları ve hizmet sağlayıcıları ödüllendirmek ve teşvik etmek için kullanılacaktır. Ayrıca, merkezi tarafta, kripto para biriminin ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayanlar için bu tokenlar puanlara dönüştürülecektir. Bu dönüşüm, platform tarafından piyasadaki döviz kuru üzerinden otomatik olarak uygulanacaktır.

PLS tokenları satın almak dışında, bu tokenler çeşitli şekillerde kazanılabilir. Örneğin, bir gezgin platformda bir otel rezervasyonu yaparak PLS tokenları veya PLS puanları kazanabilir. Diğer yöntemler arasında, bir geliştirici olarak açık kaynak uygulamasına katkıda bulunmak, sosyal medyadaki platform hakkında içeriği tanıtmak bulunmaktadır. Ek olarak, oteller, restoranlar veya diğer yerel hizmetler hakkında yorum yazdığınızda, bu yorumlardan PLS tokenları kazanabileceksiniz. Başka bir yöntem ise Etik rank sistemi olacakt. Bu sistem kullanıcıları etik platform kullanımlarına göre sıralar ve platformun kurallarını izleyerek teşvik eder.

Ön Satış
Ön Satış Başlama Tarihi 22 Nov 2018
Ön Satış Bitiş Tarihi 02 Jan 2019
Token Sale
ICO başlama tarihi 03 Jan 2019
ICO bitiş tarihi 03 Feb 2019
ICO token arzı 650,000,000
Hard cap 18,200,000 USD (fiat)
Token Sembolü PLS
Tip Yararlı Token
Ek Token Arzı olacak mı? Hayır
Kabul Edilen Ödeme Yöntemi ETH
Token Dağıtımı 65% – Token Satışı

19% – Küresel Ödül dağıtımı

15% – Takım

1% – Bounty

Fon Tahsisi 35% – Üretme

35% – Pazarlama

20% – Sponsorlar

5% – Admin

5% – Legal

Please Takım

 • Romain Barissat – CEO
 • Vladimir Kokovic – CTO
 • Kristi Brown – Marketing Director
 • Sarper Horata – Product Manager
 • Marcel Akiyama – Product Designer
 • Jaydeep Solanki – Full-Stack Engineer
 • Florent Thurin – Partnerships Manager
 • Anupam Varshney – Content Marketing Strategist
 • Facundo Matteo – Full-Stack Engineer
 • Vibhor Jain – Operations Manager
 • Olivier Ducroux – Full-Stack Engineer
 • Denis Zabelin – UX Designer
 • Nicolas Girardot – Solidity Developer
 • Antoine Garcia – Full-Stack Engineer

Please Danışmanlar

 • Emmanuelle Morice – SVP @ Atos
 • Laurent Allias – CEO @ Josiane
 • Geneviève Blin – Senior Executive Coach
 • Alan Hochman – Management Consultant

Yol Haritası

Please İletişim Bağlantıları

bountyhive.io/r/bybrawe

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap