Genel ICO Kripto Para

Retail.Global – Küresel E-Ticaret Platformu

Yazan bybrawe

Gelişen teknoloji ile internet üzerinden istediğimiz bir şeyi tek tıkla satın alabiliyoruz. Artık fiziksel gücümüzü alışveriş için harcamamıza gerek kalmadı. çünkü tek tıkla dünyanın her hangi bir yerinden bir şey satın alabiliyoruz. İnternet sayesinde devlet’le ilgili işlerimizi, haberleri tek tıklaya okuyabiliyoruz, dünyanın her hangi bir yerinde birisiyle rahatlıkla konuşabiliyoruz. Kripto paralar sayesinde ise dünyanın her hangi bir yerine hızlı ve güvenli şekilde paramızı transfer edebiliyoruz. Bu değişimlerin farkında olan şirketler veya insanlar internet üzerinden pazarlama ve satış yapmaktadır. Bu sayede satın almak istediğimiz bir şeyi uygun fiyata satın alabiliyoruz. Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde perakende sektörü, tüm dünya ekonomisinin %6 oluşturmaktadır. Yani 27 trilyonluk bir değere sahip. Bir tıkla dünyanın istediğimiz bir yerinden kendimize uygun bir şeyi saniyeler için satın alabiliyoruz.  Bu durum büyük şirketlerin büyümesini sağlarken diğer taraftan küçük işletmeler veya bireysel bu işle uğraşanları da bir kazanç kapısı oluşturmakta.

E-ticaret dünyasında bazı sorunlar vardır. İşletmeciler bu sektöre adım atmadan önce bir çok masraf bulunmaktadır. Website yazılımı yaptırmak zorunda kalıyorlar.  Bir çok işi manuel yapmaktalar bu yüzden çalışanlarına çok para ödemekteler. Diğer sorunlar ise teslimat, ödeme, iade, ürün lojistiği, içerik, destek, reklam, pazar yerleri, mağazacılık, saklama, test, entegrasyonlar, analiz, strateji gibi bir çok alan üzerine para harcamaları gerekiyor. Bu alanlarda para harcamazlar ise iflasın eşiğine geliyorlar. Hem çok zaman kaybediyorlar hem de çok masraf yapıyorlar.

Bu sorunlara yeni çözümler getiren Retail.Global bir çok yıllarca deneyimi olan uzman ekibe sahip, bir çok kurumsal müşterisi var ve yıllık 4 milyon dolarlık geliri var. İşte Retail.Global E-ticaret uzmanlarını, perakendecileri ve üreticileri kendi çevrim için mağazasında birleştirmeyi amaçlayan bir platformdur. Retail.Global üretim-perakende-müşteri sürecinde yaşanan zaman kayıplarını, yüksek maliyetler ve yönetim hatalarını da gidererek en hızlı hızlı,  az maliyetli ve en karlı bir platform olmayı hedefliyor ve bir e-ticaret modeli sunuyor.

Retail.global’ın ekosisteminin özellikleri nasıl olacak

  • Kişiselleştirilebilen bir e-ticaret platformu sunuyor.
  • Tedarikçi olarak bir bilgisayar aracılığıyla tek tıkla ürün yönetimi yapabileceksiniz.
  • Çevirim içi(Online) mağaza sahibi ile müşteri arasında akıllı kontratlarla sağlanan, üretim-perakende sürecindeki faaliyetleri kapsayan entegrasyonlar vardır.
  • Müşterileri kendi platformunda kalmasına sağlayacak bir sadakat programı vardır. yani ref sistemi.
  • Pazarlama ve Reklam konusunda yerel ve küresel alanları kapsayan çözümler sunmaktadır.
  • Farklı depolar arasında eksiksiz bir organize sayesinde müşterilere tüm ürünlerin stoklarının mevcut olmasını sağlar.
  • Dünyanın her hangi bir yerine satış yapabilme ve Ödeme imkanları sayesinde küresel pazara ulaşabilme.

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklere ek olarak retail.global platformunda kullanıcılar, işletmeciler, perakendeciler, imalatçılar kendileri özel online mağaza oluşturulmasını sağlayacak. Bu süreç boyunca uzman ekibi sayesinde mağaza sahiplerine pazarlamadan tutun bir çok hizmette tam destek verecekler. Bu sayede işletmeciler ve perakendeciler istediği hedeflere ulaşmasını sağlayacaklar. Küresel pazarda söz sahibi olabilecekler, stoklarını merkeziyetsizleştirebilecekler. Ayrıca akıllı kontratlar sayesinde daha hızlı bir ödeme sistemi müşterilerine sunabilecekler. Müşteriler, tokenlerını satın aldığı için müşterilerin elde tutabilecekler.

Retail.Global, blockchain teknolojisini kullanarak firmadan firmaya, kısaca iş ortaklarına aralarında dil farklılıkları ortadan kaldırmayı, vergi sorunlarını , pazarlama problemlerini, ürünlerin temini ve stok durumunu, kargo problemlerini ve iadesini de kapsayan bir sürü sorunu e-ticaret sektörünün gündeminden çıkarmayı amaçlıyorlar. Bu projeyi devrim olarak sayabiliriz.

Token Bilgileri

Token Sembolü: RGT
Ön Ico satış fiyatı: 1 RGT = 1 USD
Token Fiyatı: 1 RGT = 1 USD
Bonus: Mevcut
Bounty: Mevcut
Platform: Ethereum
Token alışı için kabul ettiği para birimleri: BTC, ETH, LTC, Fiat
Minumum yatırım yapabileceğiniz dolar bazında fiyat: 15 USD
Soft cap: 2,000,000 USD
Hard cap: 20,000,000 USD
Ülke: British Virgin Adaları
Whitelist/KYC: Whitelist var ama Kimlik doğrulama yok
Yasak Ülkeler: USA, China

Yol Haritası

Danışmanlar

Takım

Referanslar

Websitesi: https://retail.global/

Twitter: https://twitter.com/RetailGlobalNow

Telegram: https://t.me/retailglobal

Facebook: https://www.facebook.com/retail.global.community/

Teknik Rapor: https://files.retail.global/RetailGlobal-Whitepaper.pdf

Özet: https://files.retail.global/RetailGlobal-OnePager.pdf

Medium: https://medium.com/retail-global-ecosystem

BTT: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3341374

Reddit: https://www.reddit.com/r/retailglobal/

https://bountyhive.io/browse/Retail.Global

Yazar: ByBrawe

bountyhive.io/r/bybrawe

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap