Genel Kişisel Gelişim

Kontrolü kaybediyor musun? Bir sıkıntınız mı var?

Yazan bybrawe

Bir sıkıntınız mı var? Kontrolü mü kaybediyorsunuz? O zaman bu yazımız sizin için yazdık.

Bir varlık sizi ele geçirmek mi istiyor? yoksa siz öyle mi düşünüyorsunuz? Beyinin sınırları daha keşfedilmemişken, içimizde neler olup olmadığı konusunda tanımlayamadığımız bir sıkıntınız mı mevcut? Bu sıkıntıyı ne yaparsanız yapın yok edememeniz yüzünden aklınızın kontrolünü kaybetme tehlikesi mi yaşıyorsunuz? Bunların çözümünü düşünmek den beyninizin ne kadar ısındığını bu yüzden başınıza vurmasından dolayı baş ağrısı hissetmeniz yüzünden en son aşama antidepresan kullanmanıza giden yolu bu yazımızda çözüme kavuşturacağız inş. İç sesiniz ile kavga etmenize gerek yok. Onu düşünmek istemiyorum derken bile onu düşünmenizi beyninizin bir bölümü düşünmeye size hatırlatmaya devam edecektir. “Bu gelecek olasılıkların en kötü halini geçmişte kendi kontrolünüz dışında düşünsel olarak göz önünde yaşamanız” olarak adlandırmak istiyorum. Bu hale düşmemizin sebebleri vardır.

Bu sebebler:

  • Dış ortamlardaki telkinlerden korunamamak
  • Öz güven eksiliği ve Özgürlüğünüze ulaşamama/olgunlaşamama ve Aşırı stres

Dış ortamlardaki telkinlerden korunamamak

Dış ortamlardan gelebilecek tehlikelerin bir çok çeşiti vardır. Bu dış ortamlardan gelen telkinler şu şekilde olabilir:

  • Bir müziğe arka planda eklenen sesler

Bu tarz durumlarda dinlediğiniz son müzikleri dinlemeyerek yavaş yavaş eleme yaparak hangi müziğin telkinler içerdiğini bulabilir ve o müziği dinlememeye başladığınızda yavaş yavaş bu durumdan kurtulduğunuzun farkına varacaksınız.

  • 24. kare tekniği ve Subliminal mesaj

Bu telkin türünün bir çok çeşidi vardır. İnternet de, okuduğunuz bir kitap da, izlediğiniz videolarda bu subliminal mesajların sizi etkileyerek kötü durumlara soktuğunu farkına varamazsınız. Bu yüzden yaptığınız, izlediğiniz aktivitelerinize ara vermeniz veya azaltmanız gerekmektedir. Kısa zamanda sizi neyin etkilediğinin farkına varabileceksiniz.

  • Öz güven eksikliği/Çevre etmeni

Bu durum en çok etki eden durumlardan biridir. Bu yüzden yapmanız gereken açıkça şudur. Sizi rahatsız eden, Ön plana çıkmanızı engelleyen, Sizi rahatsız eden kişilerle iletişiminizi koparın. Yapamayacağınız şeyleri korkmadan yapmaya çalışın. Çevrenin size gülmesi, alay etmesinin bir önemi yoktur.

 

Öz güven eksiliği ve Özgürlüğünüze ulaşamama/olgunlaşamama ve Aşırı stres

Öz güven eksikliğini yukarıda anlattık ama şunları da söylemeden konuyu atlamayalım. Hayatınızda verdiğiniz kararlardan kesinlikle korkmayın ve kendinizi yargılamayın. Geçmiş hatanızı düzeltmeye çalışmayın. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Özgürlüğünüze engel olan her durumdan vazgeçin. Sizi geriletecek her durumdan kısa süre için olsa bile vazgeçiniz. Aşırı stres yaptığınız durumları yapmayı bırakın. Gerekirse işi de bırakın. Sizi etkileyecek durumları ya yok edin. Yada s** edin. Takıntılarınızın üzerin gidin. Fakat dikkat edin başka bir takıntıya sebep olmadan yavaş yavaş takıntılarınızı yok etmeye çalışın.

Bu yazımız da resmi olarak bir kanıt içermemektedir. Bu yüzden dolayı bu yazımızda sizlere aktarmaya çalıştığımız çözümleri bir kere daha sorgulamanızı tavsiye ederiz.

 

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap