Dijital Pazarlama E-Ticaret Genel

E-Ticaret Sitenizde Olması Gereken 6 Kriter

Yazan bybrawe

Bu yazımızda E-Ticaret siteleri için gerekli 6 kriteri sizlere aktaracağız.

Her geçen gün onlarca E-Ticaret sitesi açılmaktadır. Bu sitelerin çoğu amatörce bir site oluşturdukları yüzünden 6 aya kalmadan sitelerini kapatmak zorunda kalıyorlar. Bu yazımızda E-Ticaret siteleri için gerekli 6 kriteri sizlere aktaracağız.

  • E-Ticaret sitenizin iletişim ve Resmi belgeleri

E-Ticaret sitelerinde olması gereken şeylerden biride, Vergi numarası, Sertifikaları, İletişim bilgileriniz ulaşılabilir olması gerekmektedir çünkü E-Ticaret sitenize giren kişilerin E-Ticaret siteniz hakkında bilgi edinmek isteyebilir. Bu sayede dönüşüm oranınız yüksek olma ihtimaliniz artar, sitenizin kullanıcılar tarafından güvenilir olmasını sağlar.

  • E-Ticaret sitenizde aktiflik durumunuz ve canlı destek sistemi.

E-Ticaret sitenizde aktif olduğunuzda kullanıcıların size kısa sürede size ulaşmasını sağlar ve ürün, kargo bilgileri hakkında bilgi almak isteyebilir ve bu sayede sizin sitenizin dönüşüm oranı artar veya müşterinizin ikinci defa alışveriş yapma olasılığı artar. Canlı destek bildirimi sayesinden kullanıcılar sizlere chat sistemi ile ulaşabilir. Kullanıcılar gözünde sizin bu  E-Ticaret sitesinin müşterilerine tam destek sağladığı izlenimi oluşturur.

  •  E-Ticaret sitenizin güvenirliğini sağlama

E-Ticaret sitenizin güvenirliğini sağlama hakkında bu yazımı inceleyebilirsiniz.

  • E-Ticaret sitenizin sosyal medyada aktiflik durumu

E-Ticaret sitenizin sosyal medyasını ne kadar aktif kullanırsanız. Doğru planlama ile dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz. Sosyal Medyayla Pazarlama adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

  • E-Ticaret sitenizin kullanıcılar için kullanılabilirliği ve düzenli olması

E-Ticaret sitenizin giren kişiler ulaşmaya amaçladığı site türü şudur. Ben şu E-Ticaret sitesine girdiğimde istediğim ürünü kolayca bulabilmek isterim(Bir örnek) bu sebepten dolayı E-Ticaret sitelerine burada düşen görev ise kolay tasarım, kolay arama yapma, sürekli yeni fikirler oluşturarak E-Ticaret sitenizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede dönüşüm ve büyüme hızınız çok hızlı bir şekilde artaracaktır.

  • E-Ticaret sitenizin sözleşmesi olması

Hak talebinden bulanabilmek için Tüketici Haklarını bu sitede kabul edilebilir durumda olduğunu sağlar. Fakat bu sayede sizinde kullanıcılar hakkında hak talebinde bulunabilmenizi sağlar.

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap