Dijital Pazarlama E-Ticaret Genel

E-Ticaret Sitesine Neden Blog Kurmalıyız ve Yönetimi nasıl olmalı?

Yazan bybrawe

E-Ticaret sitesine blog kurmamızın faydalaları nelerdir. Yönetimi nasıl olmalıdır.

Bir E-Ticaret sitesine blog kurmaktaki amaç sitenize giren kişiler, Google aramalardan veya sosyal medyadan giren kişilere karşı yazılarınızda güven hissi oluşturmaktır. Doğru ve net bilgiler vererek onlara güven hissi oluşturursunuz ve E-Ticaret sitenizin dönüşüm oranını yükseltirsiniz. Doğru bir şekilde yazılarınızı sosyal medyada yazdığınız konudaki kitleye ulaştırarak bilgili ve işinde iyi olan bir site kimliği oluşturmakla kalmayıp, sitenizi bir marka haline getirebilirsiniz.

Örnek: “Makyaj yapmanın yararları ve ürün tavsiyesi” ürün tavsiyesi ve bilgi verici yazılar yazarsınız. Bu yazı sayfasında ürünlerin satış şablonu veya satın alabileceği link eklerseniz. Yazdığınız yazıda okuyucuya güven hissi, Sunduğunuz bilgilerin doğru kabul ederse planladığınız ürünün dönüşüm oranı artar veya Okuyucunun aynı fikirde olduğu bir konu olursa, okuyucu sosyal medyada, arkadaşlarına bu ürünü tavsiye etmeye başlayacaktır. Fakat burada dikkat çeken sizin sitenizi tavsiye ederek bu ürünü buradan almalısınız diye olacaktır. Sonra yapmanız gereken mesela Facebook makyaj grubunda tavsiye olarak paylaşmanız, Sosyal medyada reklam olarak paylaşmanız …. vb gibi tanıtımlar yapmanız gerekmektedir.

Nasıl bir ilerlemeyle katetmeliyiz?

  • Çoğunlukla sadece bilgi verici içerikler yayınlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede yavaş yavaş E-Ticaret sitenize bir kitle oluşturursunuz.
  • Sosyal medya hesaplarınız üzerinden reklam veriniz.
  • Facebook gruplarında paylaşım yaparken, İlk başta Facebook sayfanızda paylaşınız. Facebook sayfanızdan gönderiyi, o grupta paylaşın
  • Facebook hesabınız kategorinize göre açın. Mesela kadın ürünleri satıyorsanız. Kadın Facebook hesabı veya Bu tarz işle ilgilenecek bir kişiyi bularak onunla anlaşın.
  • Açtığınız hesaba göre bir grup açıp, üye toplayıp(Sitemizde nasıl üye toplayabileceğinizi anlatacağız.), belli bir süre sonra öneri, sorun sunan kişilerin sorunlarını çözmeye yönelik yorumlar yapıp, en son E-Ticaret sitenizden ürünü tavsiye edebilirsiniz.

Webmaster, Site scripti, Hosting satan siteler için tavsiyemiz bu tarz blogları çözüm üreten, parlak fikir sunan, kaliteli içerikleri olan bir blog hazırlamanızdır.

Kısaca bu tarz yöntemlerin farklı türevlerini sizde bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap