Genel Girişimcilik

Girişimci Sertifikası Nasıl Alınır ve Yararları Nelerdir?

Yazan bybrawe

Girişimcilik sertifikası nasıl alınır? Yararları nelerdir? Projenize nereden destek bulabilirsiniz?

Teknoloji geliştikçe yeni sektörler oluşmaktadır. Teknoloji ile uğraşan her gencin hayali olan girişimciliği bu yazımızda nasıl sertifika alabileceğinizi anlatacağız. İlk yapmanız gereken işkurun sitesinden veya işkur merkezine giderek girişimcilik kursuna başvurabilirsiniz. Buraya tıklayarak iş kurun girişimcilik sayfasına gidebilirsiniz. 32 saatlik eğitim ile sınava girerek girişimcilik sertifikası alabilirsiniz.  Belli dönemlerde açılan bu kursa her geçen gün talep artmaktadır. Bizim tavsiyemiz en kısa sürede başvuru yapmanız. İşkurun girişimcilik sertifikasını almanın yararlarını ve şartlarından bahsedelim.

Not: Bu kursa İŞKUR, İSMEK, KOMEK, BUSMEK, İZMEB gibi kurumlardan başvuru da yapabilirsiniz. Bu yerlerden alacağınız sertifikaları, Kosgeb tarafından kabul görmektedir.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMINDAN YARARLANMA ŞARTLARI

  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak,
  • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI ALMANIN YARARLARI

Bu sertifikayı yukarıdaki belirttiğimiz yerlerden alırsanız, Kosgebden 50 TL HİBE, 100 bin TL 2 yıl sonra faizsiz ve taksitler şeklinde Kosgeb’e geri ödemeye başlıyoruz. Projenize bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kosgeb tarafından desteklenen sektörleri buradan görebilirsiniz. Başka bir yazımızda Kosgeb hakkında ayrıntılı olarak başka bir yazımızda sizlere aktaracağız.

Projenize destek bulabileceğiniz web siteler” adlı yazımızı okumanızı kesinlik tavsiye ediyoruz. Bu sayede projenize internet üzerinden destek bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

bybrawe

Yorum Yap